Mondelez Polska

Mondelez Polska jest wiodącą firmą branży spożywczej w Polsce. Od 21 lat produkujemy i sprzedajemy na lokalnym rynku marki kategorii przekąsek, które znają i którym ufają nasi konsumenci. Bogata oferta naszej firmy obejmuje czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, Oreo, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki, Halls cukierki and kawy: Jacobs, Maxwell House, Carte Noire oraz system gorących napojów Tassimo .

Firma w Polsce jest rynkowym liderem na rynku kawy, ciastek i czekolady.* Nasze marki są stale doceniane przez konsumentów, klientów i partnerów biznesowych, czego wyrazem są liczne wyróżnienia, m.in. Superbrands, Produkt Roku, Towar Roku, Perły Rynku FMCG, HIT Handlu i wiele innych.

Chcesz pracować w dynamicznej i jednocześnie stabilnej organizacji, produkującej i sprzedającej znane marki przekąsek? Odwiedź naszą stronę dedykowaną karierze w Mondelez Polska i dołącz do nas www.enjoymdlz.pl

Mondelez Polska i cała grupa naszych spółek w Polsce zatrudnia ok. 3200 pracowników. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionach, gdzie zlokalizowanych jest naszych 7 zakładów produkcyjnych.

Siedziba naszej firmy znajduje się w Warszawie, w 2010 roku otrzymała wyróżnienie jako jedno z najbardziej kreatywnych biur w Polsce.

Jesteśmy dumni z faktu, że mamy w Polsce aż siedem zakładów produkcyjnych, działających pod nazwą Mondelez Polska Production i znanych z produkcji marek cenionych przez konsumentów. Jedną z nich jest Prince Polo, produkowane w fabryce „Olza” w Cieszynie. Czy wiesz, że cały proces powstawania jednego wafla zajmuje tylko 45 minut. Wafelki Prince Polo oprócz Polski, trafiają także do Turcji, Niemiec i Czech oraz na Islandię.

Zakład produkcyjny w Jankowicach koło Poznania jako jedyny zajmuje się wytwarzaniem słynnych czekoladowych kul Terry’s Terry’s Chocolate Orange. W tej fabryce powstają głównie tabliczki czekoladowe Milka i Alpen Gold.

Ciastka pod takimi markami jak Delicje, Lubisie, Pieguski powstają w Płońsku - w naszym największym zakładzie w Polsce. Rocznie do produkcji Delicji zużywamy tyle galaretki, że jej ilość zmieściłaby się w 2 basenach olimpijskich.

Kolejny zakład produkujący ciastka mieści się w Jarosławiu i jest znany z marek: SAN, Petitki, Milka i Cadbury oraz Fontaneda. Od 80 lat w Jarosławiu produkujemy słynne Suchary Bieszczadzkie, m. in. dla wojska.

Posiadamy również 3 nowoczesne fabryki w południowo-zachodniej Polsce, które koncentrują się na produkcji eksportowej. W pierwszej z nich - w Bielanach Wrocławskich - jako jedyni w Europie produkujemy legendarne cukierki Eclairs oraz czekoladowe jajeczka Mini Eggs pod marką Cadbury.

Jedna z dwóch fabryk w Skarbimierzu, zlokalizowanych na byłym lotnisku wojskowym, zajmuje się produkcją gumy do żucia: Trident, Stimorol, Hollywood i V6. W ciągu godziny produkujemy tu zapas gumy do żucia dla jednej osoby na około 800 - 1000 lat.

W najmłodszej fabryce wyrobów czekoladowych Mondelez Polska w Skarbimierzu powstają m. in. batony Fudge, Chomp, Curly Wurly, Turkish Delight, Double Decker, Picnic oraz Crunchie, który z 62,5% składa się z czekolady.

Jako część rodziny firm Mondelēz International, największej na świecie firmy z branży przekąsek jesteśmy znaną i angażującą się w lokalne inicjatywy organizacją. W zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu dbamy o dostęp do naszych surowców potrzebnych do produkcji naszych wyrobów i wspierając ich uprawy, promujemy aktywność fizyczną i zachęcamy do zbilansowanej diety.

Od 15 lat wspieramy Banki Żywności w walce z niedożywieniem i marnowaniem żywności. Mondelez Polska dostarcza swoje produkty w postaci darowizn oraz zapewniamy Bankom Żywności techniczne i finansowe wsparcie wielu projektów i inicjatyw. Bezpłatna pomoc trafia do ponad 3,6 tys. organizacji partnerskich i 1,5 mln potrzebujących.

Podczas dorocznego Miesiąca Wolontariatu, przypadającego w październiku, nasi pracownicy angażują się w wolontariat. Pomagają lokalnym społecznościom w zakresach, na których skupia się uwaga firmy tj.: pomoc osobom niedożywionym z najbiedniejszych rodzin, promocja aktywności fizycznej i stosowania zbilansowanej diety czy kwestie ochrony środowiska.

W zakresie promowania aktywności fizycznej i zbilansowanej diety od kilku lat współpracujemy z Polską Federacją producentów Żywności wspierając program „Trzymaj Formę” realizowany w szkołach przy współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Program rocznie dociera do ponad 7,5 tys. szkół, gdzie edukację nt. zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej otrzymało dzięki niemu już przeszło 4,5 mln uczniów.

Dbamy o środowisko naturalne w miejscach, w których znajdują się nasze fabryki. Każda z nich, z roku na rok, stara się redukować ilość zużycia wody, energii, emisji odpadów i ich jak najlepszej segregacji, tak aby minimalizować jej wpływ na środowisko naturalne. Wyniki, jakie osiągamy w tym zakresie są imponujące, czego potwierdzeniem są przyznawane co roku wyróżnienia „Environmen¬tal Sustainability Award”.

*Mondelez Polska za Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, Sprzedaż wartościowa w kategorii kawy, czekolady i ciastek, Cała Polska, Lipiec 2012 - Czerwiec 2013 r.